BIP Gminy Jedwabne

Biuletyn Informacji Publicznej

DECYZJA O ŚRODOWISKOWYCH UWARUNKOWANIACH

BUDOWA ODCINKA WODOCIĄGU OD STACJI WODOCIĄGOWEJ DO UL. PRZYTULSKIEJ W JEDWABNEM NA DZIAŁKACH O NR EWIDENCYJNYCH 510 I 529/6 POŁOŻONYCH W OBRĘBIE MIASTA JEDWABNE
Jedwabne, dnia 26 kwietnia 2010 roku


BIOŚ.7624-3/10




DECYZJA
O ŚRODOWISKOWYCH UWARUNKOWANIACH
BUDOWA ODCINKA WODOCIĄGU OD STACJI WODOCIĄGOWEJ DO UL. PRZYTULSKIEJ W JEDWABNEM NA DZIAŁKACH O NR EWIDENCYJNYCH 510 I 529/6 POŁOŻONYCH W OBRĘBIE MIASTA JEDWABNE

Na podstawie art. 71 ust 2 pkt 2, art. 72 ust. 1 pkt 1, art. 75 ust. 1 pkt 4, art. 84 i 85 ustawy z dnia 3 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227) oraz art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2000 roku Nr 98, poz. 1071 z późn. zm.), po rozpatrzeniu wniosku Gminy Jedwabne reprezentowanej przez Burmistrza Jedwabnego o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia polegającego na budowie odcinka wodociągu od stacji wodociągowej do ul. Przytulskiej w Jedwabnem na działkach o nr ewidencyjnych 510 i 529/6 położonych w obrębie miasta Jedwabne

STWIERDZAM
brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla wyżej wymienionego przedsięwzięcia, oraz

OKREŚLAM
środowiskowe uwarunkowania realizacji przedsięwzięcia polegającego na budowie odcinka wodociągu od stacji wodociągowej do ul. Przytulskiej w Jedwabnem na działkach o nr ewidencyjnych 510 i 529/6 położonych w obrębie miasta Jedwabne

1. Rodzaj i charakterystyka przedsięwzięcia
Przedmiotowe przedsięwzięcie polega na budowie odcinka wodociągu od stacji wodociągowej do projektowanego do przebudowy wodociągu w ulicy Przytulskiej w Jedwabnem. Obecne wyjście wodociągu ze stacji przebiega przez działki prywatne. Projekt przewiduje poprowadzenie wodociągu o średnicy Ø 160 mm i długości 328 m przez działki gminne w granicach pasa drogowego drogi gminnej. Wodociąg zostanie wykonany z rur HDPE DN 10 mm z odcięciem zasuwą żeliwną DN 150 mm.

2. Usytuowanie przedsięwzięcia z uwzględnieniem możliwego zagrożenia dla środowiska, w szczególności przy istniejącym użytkowaniu terenu, zdolności samooczyszczania się środowiska i odnawiania się zasobów naturalnych, walorów przyrodniczych i krajobrazowych oraz uwarunkowań miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego
Planowana inwestycja położona jest w północnej części miasta Jedwabne. Wodociąg zaczyna się na terenie stacji wodociągowej (dz. nr 529/6), przebiega wzdłuż drogi gminnej (dz. nr 510) i kończy z projektowanym do przebudowy spięciem w ulicy Przytulskiej.
Na trasie planowanej sieci wodociągowej występują dwie drogi o nawierzchni żwirowej, linie energetyczne, wodociąg lokalny oraz kable telekomunikacyjne. Budowa wodociągu nie naruszy istniejącej szaty roślinnej.
Teren przedsięwzięcia położony jest poza granicami obszarów ochrony przyrody w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 roku o ochronie przyrody (Dz. U. Nr 92, poz. 880 z późn. zm.).
Planowane przedsięwzięcie zlokalizowane jest w sąsiedztwie obszarów Natura 2000 Mokradła Kolneńskie i Kurpiowskie PLH 200007 – w odległości ok. 2,5 km.
Teren inwestycji nie jest objęty prawną formą ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej w rozumieniu ustawy z dnia 23 lipca 2003 roku o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. Nr 162, poz. 1568).
Teren obejmujący planowane przedsięwzięcie nie posiada miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

3. Rodzaj i skala możliwego oddziaływania rozważanego w odniesieniu do uwarunkowań wymienionych w pkt 1 i 2
W trakcie robót budowlano - montażowych okresowo mogą pojawiać się oddziaływania w zakresie:
• zanieczyszczeń powierzchni ziemi (masy ziemne, odpady budowlano – montażowe, odpady komunalne),
• zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego w wyniku pracy maszyn i sprzętu budowlanego oraz środków transportu,
• klimatu akustycznego w wyniku pracy maszyn i sprzętu budowlanego oraz środków transportu (hałas, wibracje),
które ograniczone będą do wąskiego pasa terenu objętego robotami budowlanymi.

UZASADNIENIE
W dniu 24 lutego 2010 roku Gmina Jedwabne reprezentowana przez Burmistrza Jedwabnego wystąpiła do Urzędu Miejskiego w Jedwabnem z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie odcinka wodociągu od stacji wodociągowej do ul. Przytulskiej w Jedwabnem na działkach o nr ewidencyjnych 510 i 529/6 położonych w obrębie miasta Jedwabne.
Do wniosku dołączono 3 egzemplarze karty informacyjnej przedsięwzięcia wraz z jej zapisem w formie elektronicznej, poświadczoną przez właściwy organ kopię mapy ewidencyjnej w skali 1:5000 obejmującej obszar, na którym będzie realizowane przedsięwzięcie, kopię mapy sytuacyjno-wysokościowej w skali 1:500 oraz wypis z ewidencji gruntów obejmujący przewidywany teren, na którym będzie realizowane przedsięwzięcie oraz wypisy działek sąsiednich.
Na podstawie art. 74 ust. 3 ustawy z dnia ustawy z dnia 3 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199 poz. 1227 ze zm.), oraz art. 49 kpa obwieszczeniem z dnia 24 lutego 2010 roku podano do publicznej wiadomości poprzez zamieszczenie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Jedwabnem, wywieszenie na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Jedwabnem przy ul. Żwirki i Wigury 3, zawiadomienie o wszczęciu postępowania i wystąpieniu do organów opiniujących. Jednocześnie poinformowano strony o możliwości zapoznania się ze złożonym wnioskiem oraz o możliwości składania ewentualnych uwag i zastrzeżeń. We wskazanym terminie strony nie wniosły uwag ani zastrzeżeń do przedmiotu postępowania.
Zgodnie z § 3 ust.1 pkt 63 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2004 roku w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko (Dz. U. Nr 257, poz. 2573 z późn. zm.) przedmiotowa inwestycja należy do przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, dla których obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko ustalany jest fakultatywnie.
Na podstawie art. 64 ust. 1 przedmiotowej ustawy organ prowadzący postępowanie wystąpił do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku oraz do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łomży w sprawie wydania opinii, co do potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia.
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku w postanowieniu nr RDOŚ-20-WOOŚ-II-66130-148/10/en z dnia 8 marca 2010 roku (data wpływu 10.03.2010 uznał przedsięwzięcie jako nie wymagające potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko.
Analizując przedłożoną dokumentację uznał, że przedsięwzięcie nie jest zlokalizowane na obszarach wodno-błotnych czy innych obszarach o płytkim zaleganiu wód podziemnych, obszarach wybrzeży, obszarach górskich lub leśnych, obszarach objętych ochroną, w tym strefie ochronnej ujęć wód i obszarach zbiorników wód śródlądowych. Nie leży również na obszarach wymagających specjalnej ochrony ze względu na występowanie gatunków roślin i zwierząt oraz ich siedlisk przyrodniczych objętych ochroną. Ponadto przedsięwzięcie zlokalizowane jest w sąsiedztwie obszarów Natura 2000 tj. „Mokradła Kolneńskie i Kurpiowskie” (PLH 200007) – w odległości ok. 2,5 km, lecz mimo to, w odniesieniu do obszarów siedlisk przyrodniczych oraz gatunków roślin i zwierząt, dla których ochrony zostały wyznaczone obszary Natura 2000, przedmiotowe zamierzenie inwestycyjne nie będzie miało negatywnego oddziaływania na cel ich ochrony i nie wymaga przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na obszar Natura 2000.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży w opinii nr 35/NZ/2010 z dnia 10 marca 2010 roku stwierdził brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedmiotowego przedsięwzięcia.
Realizacja przedmiotowego przedsięwzięcia nie spowoduje zwiększenia rodzaju i ilości zanieczyszczeń w stosunku do stanu obecnego. W ocenie organu sanitarnego realizacja i funkcjonowanie przedsięwzięcia zgodnie z nowoczesnymi rozwiązaniami techniczno-technologicznymi będzie zgodna z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony środowiska, nie powodując uciążliwości lub zagrożenia środowiska przyrodniczego i zdrowia ludzi.
Zgodnie z art. 85 ust. 2 pkt 2 poniżej przedstawiono informacje o uwarunkowaniach, o których mowa w art. 63 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.

1. Skala przedsięwzięcia i wielkość zajmowanego terenu oraz ich wzajemne proporcje
Planowany odcinek wodociągu o średnicy Ø 160 mm będzie posiadał długość 328 m.
Projektowane przedsięwzięcie jest inwestycją liniową i nie wymaga stałego zajęcia terenu. Po zrealizowaniu wodociągu teren objęty inwestycją będzie użytkowany w dotychczasowy sposób jako droga publiczna.

2. Powiązania z innymi przedsięwzięciami (w szczególności z uwzględnieniem nakładania się oddziaływań)
Przedmiotowa inwestycja nie posiada powiązań z innymi przedsięwzięciami. W trakcie robót budowlano – montażowych nastąpi kumulacja oddziaływań na część komponentów środowiska przyrodniczego: powierzchnia ziemi – zanieczyszczenie odpadami budowlanymi, powietrze - zapylenie, spaliny, klimat akustyczny – zakłócenia akustyczne spowodowane pracą sprzętu budowlanego.


3. Wykorzystywanie zasobów naturalnych
Do budowy sieci wodociągowej nie przewiduje się wykorzystania zasobów naturalnych. Podczas eksploatacji wodociągu wykorzystane będą jedynie lokalne zasoby wodne do celów zaopatrzenia miejscowej ludności w wodę.

4. Przewidywana ilość wykorzystanych surowców, wody, energii
Realizacja planowanego przedsięwzięcia wymagać będzie jednorazowego wykorzystania następujących materiałów:
- rury HDPE o średnicach Ø 160 mm PN 10,
- zasuwy klinowe kielichowe PN 10 do rur PE żeliwne DN 150 mm,
- kolana PE, łuki kielichowe o różnych kątach PN 10,
- obudowy zasuwy teleskopowe,
- skrzynki żeliwne do zasuw – szerokość 185 mm,
- tabliczki do oznakowania zasuw i uzbrojenia,
- płyty betonowe prefabrykowane do umocnienia skrzynek.
Zużycie paliw oraz energii elektrycznej w czasie wykonania robót jest trudne do oszacowania.
Woda będzie wykorzystywana również do płukania sieci, a podchloryn sodu do dezynfekcji sieci.

5. Emisja i występowanie innych uciążliwości
W trakcie budowy wodociągu powstawać będą odpady spawalnicze (12 01 13), odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów (17 01 01), gruz ceglany (17 01 02), tworzywa sztuczne (17 02 03), gleba i ziemia, w tym kamienie, inne niż wymienione w 17 05 03* (17 05 04), zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03, niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (20 03 01).
Podczas wykonywania prac budowlanych następować będzie zarówno niezorganizowana, jak i zorganizowana emisja zanieczyszczeń do powietrza, która powodowana będzie pracą maszyn budowlanych i środków transportu. Emisja spalin będzie miała charakter lokalny i ograniczony do dość krótkiego okresu czasu.
W wyniku wykonywania prac budowlanych następować będzie emisja hałasu związana z pracą wykorzystywanych maszyn i urządzeń oraz ruchem pojazdów ciężarowych. Jednakże będzie ona miała charakter okresowy i potrwa do momentu zakończenia prac budowlanych.
Zagrożenie wód w przypadku braku głębokich wykopów i więzi w wodami powierzchniowymi jest mało realne. Ważne jest, aby lokalizacja i urządzenie placu budowy, w tym składowanie paliw płynnych, środków smarnych oraz innych środków chemicznych odpowiadały szczególnym wymogom ochrony wód.
Na etapie eksploatacji środowisko glebowe będzie chronione przed negatywnym wpływem instalacji z uwagi na użycie rur z tworzyw sztucznych, które nie ulegają korozji i nie oddziałują z warstwami mineralnymi.

6. Rodzaj zastosowanych technologii
Roboty ziemne będą wykonywane mechanicznie koparkami na odkład, natomiast w pobliżu istniejącego uzbrojenia technicznego, budynków, drzew itp. roboty będą wykonywane ręcznie. W przypadku wykonywania prac ziemnych w zasięgu koron drzew prace należy wykonywać ręcznie bez naruszania korzeni. Roboty montażowe będą prowadzone z użyciem specjalistycznego sprzętu. Zasypka wykopów nastąpi przez zasypanie warstwy ziemi mechanicznie i ręcznie z zagęszczeniem gruntu.

W celu ochrony środowiska wszelkie prace związane z budową prowadzone będą pod stałym nadzorem budowlanym, a eksploatacja urządzeń oraz ich czasowa konserwacja będzie wykonywana zgodnie z instrukcjami technicznymi oraz przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.

7. Ryzyko wystąpienia poważnej awarii, przy uwzględnieniu używanych substancji i stosowanych technologii
Podczas budowy sieci wodociągowej nie przewiduje się stosowania innowacyjnych technologii czy też nowych, dotychczas nieprzetestowanych substancji mogących powodować ryzyko poważnej awarii. Ryzyko wystąpienia poważnej awarii, przy uwzględnieniu używanych substancji (podchloryn sodu) i stosowanych technologii ze względu na niewielkie zapotrzebowanie na wspomniana substancje niebezpieczną, uznano za bardzo niskie.

II. Usytuowanie przedsięwzięcia – ze zwróceniem uwagi na możliwe zagrożenie środowiska – zwłaszcza przy istniejącym użytkowaniu terenu, zdolność samooczyszczania się środowiska i odnawianie się zasobów naturalnych, walory przyrodnicze i krajobrazowe oraz uwarunkowania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego uwzględniające:
a) Obszary wodno – błotne oraz inne obszary o płytkim zaleganiu wód podziemnych – nie występują.
b) Obszary wybrzeży – nie występują.
c) Obszary górskie lub leśne – nie występują.
d) Obszary objęte ochroną, w tym strefy ochronne ujęć wód i obszary ochronne ujęć wód śródlądowych – nie występują.
e) Obszary wymagające specjalnej ochrony ze względu na występowanie gatunków roślin i zwierząt oraz siedlisk przyrodniczych objętych ochroną, w tym obszary sieci Natura 2000 wyznaczone w trybie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. Nr 92, poz. 880) – planowane przedsięwzięcie zlokalizowane jest w odległości ok. 2,5 km od obszarów Natura 2000 Mokradła Kolneńskie i Kurpiowskie PLH 200007.
f) Obszary, na których standardy jakości środowiska zostały przekroczone – nie występują.
g) Obszary o krajobrazie mającym znaczenie historyczne, kulturowe lub archeologiczne – w granicach lokalizacji przedsięwzięcia nie występują obiekty kultury materialnej wpisane rejestru wojewódzkiego konserwatora zabytków i do gminnej ewidencji zabytków.
h) Gęstość zaludnienia – teren inwestycji obejmuje peryferyjną część obszaru miasta Jedwabne o małej gęstości zaludnienia,
i) Obszary przylegające do jezior – zbiorniki wód powierzchniowych nie występują.
j) Obszary ochrony uzdrowiskowej – nie występują.

III. Rodzaj i skala możliwego oddziaływania rozważanego w odniesieniu do uwarunkowań wymienionych punkcie I i II

1. Zasięg oddziaływania obszaru geograficznego i liczby ludności, na którą przedsięwzięcie może oddziaływać
Inwestycja ze względu na peryferyjne położenie będzie miała bezpośredni wpływ na nieliczną grupę mieszkańców miasta zamieszkałych w rejonie realizacji przedsięwzięcia..

2. Transgraniczny charakter oddziaływania przedsięwzięcia na poszczególne elementy przyrodnicze
Dla planowanego przedsięwzięcia z uwagi na znaczną odległość od granic państwa oraz na miejscowy zasięg, wyklucza się możliwość transgranicznego oddziaływania na środowisko.

3. Wielkość i złożoność oddziaływania, z uwzględnieniem obciążenia istniejącej infrastruktury technicznej
Oddziaływanie sieci wodociągowej w fazie jej realizacji będzie skumulowane, krótkotrwałe i odwracalne. Uciążliwości będą polegały na zwiększonym zapyleniu powietrza, zwiększonej ilości emitowanych spalin, powstaniem odpadów a także związane będą z hałasem. Oddziaływanie przedsięwzięcia nie przekroczy standardów jakości środowiska.
Budowa wodociągu nieznacznie zwiększy obciążenie istniejącego ujęcia i stacji uzdatniania wody.

4. Prawdopodobieństwa oddziaływania
Realizacja inwestycji wiązać się będzie z oddziaływaniami na środowisko, głównie na etapie budowy instalacji wodociągowej ze względu na powstawanie odpadów budowlano - montażowych, hałasu oraz emisję zanieczyszczeń pyłowych i gazowych. Uciążliwości te będą miały charakter krótkotrwały i ustąpią po zakończeniu robót. Warunkiem ich minimalizacji i ograniczenia jest właściwa organizacja prac budowlano - montażowych. Zakres prac ziemnych ograniczony zostanie do pasa zajętego terenu pod planowane przedsięwzięcie. Projektowana realizacja przedsięwzięcia nie wpłynie na zabytki i otoczenie.
W fazie eksploatacji oddziaływanie przedsięwzięcia ograniczone będzie do obciążenia lokalnych zasobów wodnych.

5. Czas trwania, częstotliwość i odwracalność oddziaływania
Zmiany w środowisku wynikające z prowadzenia prac budowlano – montażowych inwestycji będą miały charakter bezpośredni, krótkotrwały i odwracalny. Po zrealizowaniu przedsięwzięcia teren objęty inwestycją będzie użytkowany w dotychczasowy sposób.
W pracach koncepcyjnych rozważane były różne warianty realizacji przedsięwzięcia:
- wariant polegający na niepodejmowaniu przedsięwzięcia nie poprawi warunków zaopatrzenia miejscowej ludności w wodę o jakości spełniającej obowiązujące normy fizyczno – chemiczne i bakteriologiczne,
- wariant lokalizacyjny jest niezasadny z uwagi na konieczność trasowania projektowego wodociągu w istniejących pasach drogowych, bez konieczności zajmowania gruntów prywatnych,
- wariant polegający na wykonaniu sieci z innego materiału – rur żeliwnych lub stalowych podatnych na korozję, trudniejszych w montażu i kosztowniejszych,
- wariant najkorzystniejszy dla środowiska polegający na budowie wodociągu w pasie drogowym drogi gminnej wykonany z rur HDPE.
Przyjęte rozwiązanie techniczne wynika z obowiązujących norm i standardów budowlanych. Wydajność projektowanej infrastruktury uwzględnia potrzeby ludności oraz wymagania ochrony przeciwpożarowej oraz zapewnia dostawy wody w optymalnych ilościach. Koszt realizacji projektu zapewnia optymalny stosunek jakości do wartości inwestycji.
Po zasięgnięciu opinii Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łomży oraz uwzględniając uwarunkowania wynikające z art. 63, ust. 2 ustawy dnia 3 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, postanowieniem z dnia 24 marca 2010 roku (pismo nr BIOŚ. 7624-3/10) Burmistrz Jedwabnego odstąpił od obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia polegającego na budowie odcinka wodociągu od stacji wodociągowej do ul. Przytulskiej w Jedwabnem na działkach o nr ewidencyjnych 510 i 529/6 położonych w obrębie miasta Jedwabne.
Biorąc pod uwagę zakres przedsięwzięcia, przepisy ustawy oraz opinie organów ochrony środowiska postanowiono orzec jak w sentencji.

POUCZENIE
Od niniejszej decyzji przysługuje odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Łomży za pośrednictwem Burmistrza Jedwabnego w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia. Odwołanie od decyzji powinno zawierać zarzuty odnoszące się do decyzji, określać istotę i zakres żądania będącego przedmiotem odwołania oraz wskazywać dowody uzasadniające to żądanie.
Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach wiąże organ wydający decyzję, o której mowa w art. 72, ust.1 ustawy dnia 3 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227).
Decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dołącza się do wniosku o wydanie decyzji, o której mowa w art. 72, ust.1 w/w ustawy. Wniosek ten powinien zostać złożony nie później niż przed upływem czterech lat od dnia, w którym decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach stała się ostateczna. Termin ten może ulec wydłużeniu o dwa lata, jeżeli realizacja planowanego przedsięwzięcia przebiega etapowo oraz nie zmieniły się warunki określone w niniejszej decyzji.



..............................................................
podpis



W załączeniu:
1. Charakterystyka przedsięwzięcia – zał. Nr 1 do Decyzji
2. Karta informacyjna przedsięwzięcia – zał. Nr 2 do Decyzji
3. Załącznik graficzny – zał. Nr 3 do Decyzji (mapa ewidencyjna w skali 1:5000 z określeniem granic przedsięwzięcia oraz obszaru oddziaływania na środowisko)

Otrzymują:
1. Gmina Jedwabne
2. Strony postępowania zawiadamia się poprzez obwieszczenie na podstawie art. 74 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. Nr 199 poz. 1227), w związku z art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. Zm.)
3. a/a

Do wiadomości:
1. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku
2. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży


Podano do publicznej wiadomości przez:
1/ umieszczenie na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Jedwabnem
2/ umieszczenie na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Jedwabnem: www.jedwabne.pl
Pliki do pobrania:
Data powstania: poniedziałek, 26 kwi 2010 13:52
Data opublikowania: poniedziałek, 26 kwi 2010 13:58
Data przejścia do archiwum: wtorek, 11 maj 2010 11:54
Opublikował(a): Marta Laszczkowska
Zaakceptował(a): Marta Laszczkowska
Artykuł był czytany: 2548 razy